از هر زمان دیگری احساس بهتری دارم


مقابل اسپانیول چه اتفاقی افتاد ؟

بازی سختی بود مخصوصا در نیمه اول .

ایا تیم شما خسته بود ؟


فکر می کنم که در نیمه اول خوب جا نیفتاده بودیم و بعضی چیزها تمرین نشده بود و درست انجام نمی شد و بازیکنان اسپانیول خیلی راحت تا محوطه جریمه ما می امدند ولی در نیمه دوم با امدن روبن و بازی هیگوئین و همچنین عمکلرد خوب رائول توانستیم به بازی برگردیم .

و اینکه رئال مادرید نتوانست هفتمین پیروزی متوالی خود را کسب کند ...


اینکه در 7 بازی توانسته ایم 6 پیروزی و 1 تساوی بدست بیاوریم نمی تواند عملکرد بدی باشد ولی مایه شرمساری است چون بعد از شکست در ریازور شوستر به ما گفته بود باید 7 بازی اینده را ببریم ولی هر چی هست گذشته و مهمترین چیز این بود که با گلهای رائول توانستیم از شکست در برابر اسپانیول ممانعت به عمل بیاوریم . استعداد و امادگی رائول به ما در کسب این تساوی کمک کرد .

در مورد رائول صحبت کردید , ایا صحبت کردن در مورد زمان خداحافظی , شما را هم اذیت می کند ؟

نه چون به این صحبتها هیچ اهمیتی نمی دهم من همانی هستم که هستم و به خاطر سنم هم چیزهایی در این باره می شنوم و من نمی توانم نظر دیگران را تغییر دهم ولی سوالی که از همه مهمتر است اینست که من تا چه موقع می توانم در بالاترین سطح بازی کنم ؟ من هنوز دو سال دیگر از قراردادم با رئال مادرید مانده و دوست دارم تا اخر با این تیم باشم . من نمی گویم که تا 5 سال دیگر می توانم در این سطح بازی کنم چون می دانم همچین چیزی امکان ندارد و می دانم که باشگاه هم به اینده فکر می کند ولی هنوز نمی دانم زمان خداحاظی من کی است . شما من را می شناسید و می دانید که چگونه تمرین می کنم . وقتی که دوره من تمام شد از همه بابت حمایتهایی که از من داشته اند تشکر خواهم کرد . این یک حقیقت است و شما باید با ان کنار بیایید چون بازیکنان جوانی هستند که اینده روشنی و توانایی های بالایی دارند و وقتی که ظهور کردند من لباسم را به او داده و برایش ارزوی موفقیت می کنم و به او می گویم که الان نوبت اوست و این فرصت حدود 15 سال طول خواهد کشید .

ایا وقتی قراردادتان تمام شد خداحافظی می کنید ؟


باید ببینیم بعد از این دو سال چه اتفاقی می افتد .

ایا هنوز در خود این قدرت را می بینید که امسال در بالاترین سطح بازی کنید ؟

بله . من از هر زمان دیگری احساس بهتری دارم و بازی نکردن در تیم ملی هلند به سود من تمام شده است و برای بازیهای اتی خود در برابر اتلتیکومادرید , یوونتوس و زنیت اماده هستم .

شما در تیم چیزهای زیادی به بازیکنان جوانتر اموزش می دهید ...

درست است چون این وظیفه یک بازیکن باتجربه است ولی هنوز به ان سطح نرسیده ام , رسیده ام ؟ ( خنده ) الان به مهمترین چیزی که فکر می کنم موفقیت در لیگ قهرمانان و حضور در ترکیب اصلی است و به همین راحتی خداحافظی نمی کنم .

ایا شما و رائول نسبت به در صدر بودن به عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان با هم کری می خوانید ؟

خیلی به ان توجه ای نداریم . این ارقام فقط زمانی که ما گل می زنیم در رسانه ها تکرار می شود ولی این اعداد نشان می دهد که ما در طول زمان زیادی در سطح بالایی بازی کرده ایم چون ده سال است که داریم در لیگ قهرمانان گلزنی می کنیم .

ایا دوست داشتید زودتر از اینها به رئال مادرید بپیوندید ؟

بله . البته هیچ وقت به ترک منچستر فکر نمی کردم ولی وقتی به عقب نگاه می کنم صادقانه بگویم که بهترین دورانم در رئال مادرید بوده است . در سن 30 سالگی من هم در تیم ملی و هم در منچستر دوران بدی داشتم و با مشکلاتی زیادی مواجه شده بودم ولی رئال مادرید در همان زمان به من یک فرصت جدید داد مخصوصا پدیا میاتوویچ و کالدرون . لحظه امضای قرارداد با رئال مادرید یکی از بهترین لحظات زندگی من بود و از اینکه در این تیم هستم بسیار خوشحالم و امیدوارم سالیان زیادی اینجا بمانم.

/ 1 نظر / 5 بازدید