افشین قطبی: از حضور رحمان رضایی در پرسپولیس استقبال می کنم

درابتدا بهتر است در خصوص مشکلات فنی پرسپولیس صحبت کنید...

بیشتر مشکلات پرسپولیس در تمرکز بازیکنان و در صحنه هایی است که بازیکن در یک لحظه دچار اشتباه فردی می شود. به نظر من بازیکنان در زمین باید وظایف و دستورات لازم را با حوصله انجام دهند. در دیدار با تیم ابومسلم ما تنها 4 بازیکن فصل قبل را در زمین داشتیم و یقیناً تیم پرسپولیس در این فصل با یک ترکیب جدید به مصاف حریفان می رود و باید فرصت کافی برای هماهنگی بیشتر داشته باشیم.

پرسپولیس برای تکرار عنوان قهرمانی بایر چه کار کند؟

اگر بخواهیم قهرمان لیگ شویم باید تلاش مضاعف را در دستور کار قرار دهیم چون حریفان نیز همچون ما قدرتمند در این پیکارها ظاهر می شوند و می بایست از مسائل حاشیه ای و روانی دور شویم و تنها به فکر عملکرد صحیح کارهایمان باشیم.

 

چرا در صورت خوردن 4 گل آن هم از ابومسلم 3 روز به بازیکنان استراحت دادید؟

بازی های لیگ تا نیم فصل به جهت حضور تیم ملی ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی باید بصورت فشرده برگزار شود و ما لازم دانستیم استفاده بهینه ای از زمان بوجود آمده تا دیدار مقابل فولاد خوزستان بکنیم تا برای آنها ایجاد روحیه شود.برنامه های پرسپولیس تا نیم فصل به باشگاه ارائه و تعریف شده است و طوری نیست که ما بخواهیم در لحظات خوشحالی و ناراحتی در مورد آن تصمیم بگیریم و مطمئن باشید بازیکنان در این شرایط نیاز به تجدید قوای روحی و جسمی داشتند و هیچ ضرری برای تیم در پی نخواهد داشت.

 

شرایط و نحوه تمرینات تا روز دیدار با فولاد خوزستان به چه شکل است؟

ما در 5 روز باقی مانده تا دیدار با فولاد خوزستان در اهواز، 7 جلسه تمرینی را در برنامه کاری داریم که چهار جلسه در دو روز اول در دو نوبت صبح و بعدازظهر که مختص تمرینات بدنی و تکنیکی می باشد و 3 جلسه نیز در 3 روز مانده به بازی، به تمرینات تاکتیکی و تیمی خواهیم پرداخت.

 

خط دفاعی پرسپولیس مشکل جدی دارد، آیا راهکاری برای پوشش این ضعف در برنامه کادر فنی هست؟

در فوتبال، همه بازیکنان در زمین در نقش مدافع و مهاجم به میدان می روند و این موضوع اصلاً درست نیست که ما بخواهیم در صورت دریافت گل، مدافعان تیم را محکوم کنیم. دفاع در هر تیمی از اولین مهاجم شروع می شود تا دروازه یعنی بهترین مدافع ما در زمان دفاع تیمی، مهاجم ماست و در صورت حملات حریفان، همه بازیکنان ما در نقش مدافع عمل می کنند نه خط دفاع.

 

در خصوص جذب رحمان رضایی که این روزها جنجال بسیار ریادی به پا کرده است صحبت کنید.

تیم پرسپولیس از نظر بازیکن در خطوط مختلف هیچ مشکلی را احساس نمی کند مخصوصاً در خط دفاعی. بازیکنان این تیم از نظر فردی هر کدامشان از بهترین ها هستند. در مورد رحمان رضایی هم باید بگویم رحمان بازیکن ملی پوش و بزرگی است که می تواند برای هر تیمی مفید باشد و اگر مسئولان باشگاه بخواهند وی را جذب کنند نه تنها بنده بلکه همه بازیکنان پرسپولیس از حضور او استقبال می کنند.

 

شما در نرد هواداران پرسپولیس مردی بسیار محبوب هستید، آیا با آنها صحبت خاصی دارید؟

من از حمایت و دلسوزی هواداران خوب و فهیم پرسپولیس تشکر می کنم که با هر نتیجه این تیم عکس العمل های متفاوتی دارند و این موضوع نشان می دهد که چقدر به پرسپولیس تعصب دارند و از آنها تقاضا دارم همواره صبور باشند. اگر بیاد داشته باشند فصل گذشته نیز ما، هم روزهای خوب داشتیم و هم طعم تلخ روزهای بد را چشیدیم اما در نهایت به قولی که داده بودم عمل کردم و تیم را قهرمان هفتمین دوره رقابتهای لیگ برتر کردم.من از هواداران محبوب پرسپولیس تقاضا دارم که با پشتیبانی خود از کادر فنی و بازیکنان، منطق را در نظر بگیرند و این را بدانند که یک نتیجه خوب ما را بالای دنیا نمی برد و یک نتیجه بد نیز ما را به پائین دنیا نخواهد فرستاد. تیم پرسپولیس بازیهای زیادی را در پیش دارد و اصلاً قرار نیست ما در هر بازی برنده از زمین خارج شویم چون در آن صورت معنی اصلی فوتبال کمرنگ و جذابیت آن کاسته می شود.

 

چرا پرسپولیس در دقایقی از بازی دچار افت می شود؟

اگر دقت کرده باشید در هر بازی، ما بیشترین تعداد پاس، کرنر و حمله را داشته ایم و وقتی توپهای ما با بدشانسی تبدیل به گل نمی شود باید بیشتر دقت و تمرکز کنیم و به همین دلیل با عدم تمرکز کافی لحظاتی از بازی دچار استرس و عدم هماهنگی لازم می شویم و این همان افتی است که باید هر چه سریعتر درمان شود.

 

حرف آخر...

باشگاه پرسپولیس یک باشگاه معمولی نیست و من به خوبی می دانم که هر بازی برای هواداران حکم یک دیدار فینال را دارد اما ما باید یک مقدار منطقی تر و هوشیارانه تر به این بازیها نگاه کنیم. اگر بخواهیم با هر شکست و هر مشکل بوجود آمده ای برخورد کنیم، هیچگاه نمی توانیم روند رو به رشد تیم را طی کنیم و نباید اجازه دهیم با یک یا چند باخت، باشگاه، تیم، بازیکنان و کادر فنی را زیر سوال ببریم

/ 0 نظر / 10 بازدید