رائول: این داربی همواره برایم جذاب است.

*آیا در آینده خود را در سمت سرمربیگری می‌بینی؟
نه، این مساله بسیار پیچیده است. ممکن است در آینده کارهایی برای انجام دادن در دنیای فوتبال داشته باشم اما، در حال حاضر تمامی انرژی من صرف این می‌شود که بتوانم بهترین بازیکن ممکن باشم.


* آیا به بازی نکردن برای تیم ملی عادت کرده‌ای؟
بله، مدتی از آخرین حضور من در تیم ملی می‌گذرد اما، این مساله درهای جدیدی هم‌چنین بودن در کنار خانواده در ‌آخر هفته‌ها را نیز برای من گشوده است. من رقابت‌های یورو 2008 را در کنار آ‌نها تماشا کردم. دوستان و هم تیمی‌های من در تیم ملی بسیار خوب هستند. ‌آنها بهترین و شایسته قهرمانی بودند.


* اتحادیه فوتبال انگلیس با ترس از شعارهای نژادپرستانه هواداران نمی‌خواهد تیم ملی انگلیس در سان تیاگو برنابئو بازی کند،‌ نظر تو در این باره چیست؟
بازی برابر انگلیس در اینجا که چند سال پیش برگزار شد را به یاد دارم. من نیمه نخست را بازی کردم اگر انگلیس می‌خواهد برابر اسپانیا بازی کند هیچ ورزشگاهی بهتری از برنابئو نیست. شک ندارم با آغوش باز از آنها استقبال خواهد کرد. می‌دانم که هواداران رفتار خوبی خواهند داشت و از تماشای بازی لذ ت خواهند برد.


* تنها چند روز به داربی زمان باقی مانده است، نظر تو درباره این بازی چیست؟
این بازی همواره ویژگی‌های خاصی دارد. حتی چند هفته پیش از برگزاری دا ربی به آن فکر می‌کنم با توجه به پیشینه گذشته من این داربی برایم همواره جذاب است بازیکنان برای چنین بازی‌هایی از جان مایه می‌گذارند.


* زمانی که برابر اتلتیکو بازی می‌کنی چه احساسی داری؟
احساس فوق‌العاده‌ای دارم. چند بازی خوب برابر آنها انجام داده‌ام و در چند بازی دیگر عملکرد خوبی نداشته‌ام. این بازی جو خاصی دارد و تیم میهمان همواره خوب کار می‌کند. ما پیش از این در زمین آنها خوب کار کرده‌ایم. فصل قبل با گذشت 30 ثانیه از بازی از آنها پیش افتادیم.


* آگرو یا مسی؟
من به هر دوی آنها علاقه دارم. آنها متفاوت هستند. "‌آگرو" برا ی اتلتیکو یک بازیکن مهم است و تیم اعتماد زیادی به او دارد اما او بدون هم تیمی‌هایش نمی‌توانست در جایگاه امروز خود باشد.


* تو این روزها در شرایط جسمی فوق‌العاده‌ای به سر می‌بری و به خوبی استراحت می‌کنی.
گاهی بازی کردن بهتر از استراحت کردن است. بازگشت به روند لازم پس از دو هفته دوری از میدان همواره دشوار است.


* آیا از ابتدا در ترکیب خواهی بود؟‌
از شوستر بپرسید، امیدوارم که از ابتدا به میدان بروم.


* آیا توانایی‌های این تیم کافی است؟‌
ما 24 نفر هستیم و به هیچ بازیکن بیشتری نیاز نداریم. ترکیب تیم ما متعادل است و بازیکنان حتی با وجود ‌آسیب دیدگی‌هایی که داشته‌اند خوب کار می‌کنند. هر بازیکن دیگری که در آینده به ما بپیوندد به او خوشامد می‌گوییم.


* آیا دوباره برای تیم ملی اسپانیا توپ خواهی زد؟‌
از اینکه بتوانم باز هم برای تیم ملی بازی کنم خوشحال می‌شوم. دوست دارم دوباره پیراهن شماره 7 را به تن کنم اما فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد. کارهای زیادی باید انجام شود، نخستین آنها عملکرد خوب در رئال مادرید است تا سرمربی تیم ملی را متقاعد کند که می‌توانم به تیمش کمک کنم. این روزها، تنها به خوب بازی کردن فکر می‌کنم.


* چه چیزی باعث می‌شود که فکر کنید تیم شما توانایی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپای امسال را دارد؟
تمامی رخدادهای منفی که سال گذشته به وقوع پیوست مرا به این فکر وا می‌دارد که ما می‌توانیم. شمار زیادی بازیکنان بالغ نیز یک عامل دیگر است. ما از آ‌ن اشتباه‌ها درس گرفتیم و بلوغ خود را برابر زینت به نمایش گذاشتیم. مدتها بود که خارج از خانه پیروز نشده بودیم و در زمینی که بسیاری از تیم‌ها توانایی پیروز شدن ندارند به پیروزی دست یافتیم.


*آ یا بارسلونا این فصل بهتر از فصل گذشته است؟
تا حد کمی بله. آنها همان بازیکنان سابق هستند اما زمانی که توپ را در اختیار دارند آنها را بهتر می‌بینم و حتی زمانی که توپ در اختیارشان نیست هم بهتر از گذشته هستند. آنها فشار می‌آورند، توپ‌گیری می‌کن ند و به سبک خود وفادار می‌مانند. بارسلونا در تمامی رقابت‌ها یک کاندیدای قدرتمند است.


* آیا آنها رقیب بزرگ شما در اروپا هستند؟‌
ممکن است در کنار چلسی و سایر تیم‌های انگلیسی بارسلونا یک حریف باشد. انگلیسی‌ها ثابت کرده‌اند. که توانایی شکست تیم‌ها را دارند اما نباید تیم‌های ایتالیایی اسپانیایی را از یاد برد.


* فینال ایده‌آل لیگ قهرمانان اروپا از نظر شما بین کدام تیم‌ها است؟
رئال مادرید در برابر یک تیم انگلیسی


* آیا به جوایزی همچون توپ طلای فوتبال جهان اعتقاد داری؟‌
این یک جایزه مهم است که برای هر بازیکنی مایه افتخار خواهد بود. بدست آوردن توپ طلا یک افتخار بزرگ است و امسال چند بازیکن اسپانیایی نامزد کسب آن هستند.


* رای تو با چه کسی است؟‌
من به "کاسیاس" رای می‌دهم اما او رقبای قدرتمندی همچون کریستیانو رونالدو دارد. اگر مبنای این جایزه، رقابت‌های یورو 2008 است باید به ژاوی برسد. همه چیز به معیارها و ارزش‌های این معیا رها بستگی دارد.

/ 0 نظر / 9 بازدید