پرسپولیس *رئال مادرید

نصرتی: دوست داشتم در پرسپولیس می‌ماندم

محمد نصرتی مدافع ملی پوش کشورمان این روزها دوران جدیدی را تجربه می‌کند ، بعد از اینکه نتوانست با پرسپولیس به توافق برسد، ترجیح داد فوتبالش را در لیگ امارات دنبال کند.

لیگی که چندان مورد توجه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیست و این موضوع می تواند در آستانه مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال برای نصرتی مشکل آفرین باشد.

البته این مدافع ادعا می‌کند که همچنان به عنوان یکی از یازده بازیکن اصلی تیم ملی برابر حریفان به میدان خواهد رفت و از این بابت نگرانی خاصی ندارد.

محمد نصرتی پیش از سفر به امارات گفت وگویی انجام داده است که متن کامل این مصاحبه را در زیر می‌خوانید.

 

انتخاب شما چرا لیگ امارات و النصر بود؟

لوکا بوناچیچ چند سال بود که به بازی من علاقه نشان می‌داد. او حتی سال پیش خیلی تلاش کرد که مرا را به سپاهان ببرد. بعد از اینکه با پرسپولیس به توافق نرسیدم، ترجیح دادم با رفتن به تیم النصر لژیونر شدن را در فوتبال تجربه کنم.

 


 

به لحاظ کیفی هم از لیگ برتر ایران قوی تر است؟

در کل لیگ ایران تاکتیکی تر است. البته شرایط من با بقیه بازیکنانی که در لیگ امارات بازی می‌کنند، تفاوت زیادی دارد و کارم به مرتب سخت تر است.

 

چه تفاوتی؟

تیم‌های اماراتی در این چند سال فقط به فکر تقویت خط حمله خود بودند و به همین دلیل نسبت به بازی‌های داخلی با مهاجمانی به مراتب بهتر و حرفه ای تر رودررو خواهم شد.

 

 

با این شرایط می‌توانید، موفق شوید؟

اصلا شکی ندارم که در امارات خودم را به عنوان یکی از بازیکنان خوب مطرح خواهم کرد. نزدیک به ۵۰بازی ملی دارم و منطقی نیست که نگرانی خاصی داشته باشم.

 

حضور عنایتی و معدنچی چقدر در انعقاد این قرارداد موثر بود؟

 حضور آنها در النصر به من کمک می‌کند تا خیلی سریع بتوانم با شرایط جدید کنار بیایم. البته امارات با توجه به نزدیکی به ایران چندان برای من غریبه نیست.

 

با این شرایط باید منتظر درخشش نصرتی بود؟

صددرصد. همیشه به دنبال پیشرفت هستم و نه تنها دوست ندارم فوتبال امارات را با ناکامی ترک کنم، بلکه به دنبال این هستم تا از النصر به یکی از لیگ‌های معتبر اروپایی منتقل شود.

 

البته اروپا رفتن برای یک مدافع ایرانی کار چندانی راحتی نیست.

با این نظر مخالفم. مدافعی که چند سال متوالی در ترکیب تیم ملی حضور داشته و تجربه جام جهانی را هم در کارنامه خود می‌بیند، می‌تواند به راحتی به تیم‌های صاحب نام اروپایی بپیوندد.

 

البته یک بار در تست فنی تیم‌های اروپایی رد شدید.

نمی‌دانم چرا اینطور عنوان شد که من به دلیل ضعیف بودن نتوانستم با تیم‌های بلژیکی قرارداد ببندم. دلیل اصلی نرفتن من به این کشور مصدومیتی بود که به صورت طبیعی اجازه بستن قرارداد با تیم جدید را از من گرفت.

 

قبول دارید که جدایی تان از پرسپولیس غیرمنتظره بود؟

به هر حال در بعضی از اتفاقات نمی‌توان تاثیرگذار بود و مجبور می‌شویم در مقابل عمل انجام شده قرار بگیریم.

 

این یعنی اخراج و یا کنار گذاشته شدن از تیم؟!

کسی مرا را اخراج نکرد و حتی تا آخرین روز هم پرسپولیسی‌ها به دنبال این بودند تا قراردادم را تمدید کنند.اما مسایلی وجود داشت که من را مجبور به جدایی از تیم پرسپولیس کرد.

 

چه اتفاقاتی؟

حالا که بین من و پرسپولیس همه چیز تمام شده، بهتر است این بحث را ادامه ندهیم. فقط این را می‌گویم که اگر شرایط مناسب بود امکان نداشت تیمم را عوض کنم.

 

انگار علاقه‌ای برای بازگوکردن مشکلات ندارید!

پرداختن به این بحث به جز حاشیه‌سازی برای من و پرسپولیس حاصل دیگری ندارد. امیدوارم پرسپولیس بتواند هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا با موفقیت‌های زیادی روبرو شود.

 

حسرت از دست دادن لیگ قهرمانان را نمی‌خورید؟

من با پاس در این مسابقات بازی کرده ام و دلیلی ندارد که به خاطر از دست دادن آن افسوس بخورم. البته خیلی دوست داشتم تا با پیراهن قرمز جام قهرمانی را بالای سر ببرم.

 

درباره تیم ملی چه نظری دارید؟

روزهای سختی در انتظار تیم ملی است. فوتبال ایران برای رفتن به جام جهانی ۲۰۱۰کار بسیار دشواری را پیش روی خود می‌بیند.

 

این یعنی ناامیدی از رفتن به جام جهانی؟!

اصلا چنین منظوری نداشتم.این درست که حریفان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند،اما هیچ تیمی نمی‌تواند ادعا کند که رویارویی با ایران برایش راحت است. امیدوارم با تلاش همه و کمک به یکدیگر بتوانیم برای چهارمین بار به جام جهانی برویم.

 

کدام یک از حریفان را جدی تر می‌دانید؟

طبق معمول عربستان و کره جنوبی جدی‌ترین حریفان ما خواهند بود.اگر بتوانیم در اولین بازی که میهمان عربستان هستیم،امتیاز بگیریم در ادامه بازی‌ها با روحیه‌ای بالا می‌توانیم بهتر نتیجه بگیریم.

 

اردوهای تدارکاتی برای تیم ملی کافی بود؟

با وجود اینکه با کارشکنی ها، دیدارهای تدارکاتی خوبی انجام ندادیم، در اسپانیا شرایط خوبی را تجربه کردیم و به همین دلیل می‌توانیم نسبت به این بازی‌های دشوار نگاه امیدوارکننده ای داشته باشیم.

 

فکر می‌کنید دوباره در ترکیب ثابت قرار می‌گیرید؟

دلیلی وجود ندارد که از این بابت نگرانی داشته باشم. بیش از ۵۰بازی ملی دارم و همین می‌تواند ضامن حضور در ترکیب اصلی باشد.

مدافع میانی یا مدافع چپ؟

یکی از دلایلی که باعث شد من در پرسپولیس نمانم، همین بود که قطبی ترجیح می‌داد از من در جناح چپ دفاعی استفاده کند.امیدوارم دایی من را به عنوان مدافع میانی در ترکیب اصلی قرار دهد.

 

البته اگر قرار بر ثابت بودن شما باشد.

من دلیلی نمی‌بینم که دایی بخواهد از تجربه ام به سادگی بگذرد.

حضور در لیگ امارات بهانه خوبی برای دایی است. او بارها اعلام کرده است که لیگ این کشور از استانداردهای جهانی پایین تر است.

حتی اگر لیگ امارات ضعیف هم باشد، نمی‌توان گفت که هیچ کدام از بازیکنانش نمی‌توانند در تیم ملی بازی کنند.همانطور که مسعود شجاعی با وجود نیمکت نشینی در لیگ امارات ملی پوش شد، من هم می‌توانم در تیم ملی باشم.

+ مریم ; ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٥/٢٤
    پيام هاي ديگران ()   

آمار