پرسپولیس *رئال مادرید

حضور کمرنگ عابدزاده / قطبی: کار او محدود نشده است

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس با حضور کمرنگ "عابدزاده" در نقش مربی دروازه‌بان‌ها صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد


تمرین امروز پرسپولیس از ساعت 10 صبح در زمین مجموعه ورزشی شرکت واحد برگزار شد. در ابتدای تمرین بازیکنان با دویدن به دور زمین بدن‌های خود را گرم کرده و سپس زیر نظر افشین پیروانی نرمش‌های سبک را در مدل‌های مختلف تمرین کردند.
پیروانی از بازیکنان می‌خواست که با تحرک بیشتر در تمرین خود را برای دیدار سخت روز شنبه مقابل تیم پاس همدان آماده کنند
. سپس به دستور افشین قطبی بازیکنان در قالب سه گروه تمرین آقا وسط را انجام دادند.

قطبی برای دومین بار بود که این تمرین را در دستور کار بازیکنان پرسپولیس طی روزهای گذشته قرار می‌داد. او به دو گروهی که توپ را در اختیار داشتند، بر تعداد پاس‌های سریع و بیشتر تاکید کرد و مدام می‌گفت که از یکدیگر فاصله بگیرید و پاس‌های سالم بدون اشتباه به یکدیگر دهید.
قطبی پاس‌های سالم بازیکنان را شمارش می‌کرد و بازیکنان موفق‌تر را به شدت تشویق می‌کرد
.
افشین پیروانی نیز در حین این
تمرین علیرضا محمد را از جمع بازیکنان خارج کرد و برای انجام تمرینات اختصاصی به نزد پزشک تیم فرستاد و خودش به جای او در جمع بازیکنان تمرین کرد.
دروازه‌بان‌های تیم پرسپولیس نیز امروز به طور اختصاصی با کوسامارکو و احمدرضا عابدزاده تمرین کردند
.
نکته جالب توجه تمرین امروز حضور پررنگ کوسا در نقش تمرین دهنده دروازه‌بان‌ها و حضور کمرنگ عابدزاده در این تمرینات بود
. افشین قطبی پس از پایان تمرین امروز در این باره گفت: "عابدزاده مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس است و شخصیت بزرگی دارد، از طرفی کوسا نیز دستیار فنی من است که در مواقعی به کمک عابدزاده رفته و زمانی دیگر برای تمرین‌دهی بازیکنان به کمک من می‌آید. حضور پررنگ امروز او در تمرین دادن به دروازه‌بان‌های تیم ربطی به محدود شدن فعالیت عابدزاده در نقش مربی دروازه‌بان‌ها ندارد."
در مرحله‌ی بعدی بازیکنان
تمرینی ترکیبی را زیر نظر قطبی در نیمه‌ای از زمین انجام دادند، بدین گونه که دو سوم بازیکنان در قالب دو گروه از جناحین وظیفه‌ی حرکت، دادن پاس‌ و در نهایت سانتر روی دروازه را بر عهده داشتند؛ چهار بازیکن دیگر که کریم باقری، نیکبخت واحدی، خیرخواه و فرضیات بودند وظیفه‌ی ضربه به سمت دروازه را بر عهده داشتند و در مقابل سپهر حیدری و نبی‌الله باقری‌ها سعی داشتند از زدن ضربات آنها جلوگیری کنند.
در این تمرین دو دروازه‌بان به
طور نوبتی درون دروازه می‌ایستادند و دروازه‌بان دیگر در نیمه‌ی دیگری از زمین به طور اختصاصی با کوسامارکو تمرین می‌کرد. افشین قطبی در این تمرین مدام بر دادن پاس‌های محکم و سریع از سوی بازیکنان تاکید می‌کرد و به آنها می‌گفت که جایگیری یکدیگر را به خوبی در زمین بشناسند.
پیروانی نیز در جریان این
تمرین نکات فنی را به مهاجمین و بعضا به دروازه‌بانان گوشزد می‌کرد و عابدزاده نیز تنها نظاره‌گر کار بازیکنان پرسپولیس بود.
درآخرین مرحله از تمرین امروز
پرسپولیس بازیکنان در قالب دو تیم نفرات اصلی و ذخیره با یکدیگر در دو تایم پانزده‌ دقیقه‌یی فوتبال بازی کردند؛ قطبی در نیمه‌ی دوم جای نیکبخت و خیرخواه را با یکدیگر عوض کرد و هر از چند گاهی دستور توقف بازی را داده ونکات تاکتیکی را به بازیکنان گوشزد می‌کرد.
نیکبخت واحدی در زمانی که در
ترکیب بازیکنان ذخیره قرار داشت در بعضی مواقع از اشتباهات مدافعین تیم ذخیره‌ها اظهار ناراحتی می‌کرد که افشین پیروانی او را به آرامش بیشتر دعوت می‌کرد.
مازیار زارع تنها گل این بازی دست گرمی را به ثمر رساند
.
همچنین کوسا و عابدزاده در حین این تمرین به طور اختصاصی مهدی واعظی را تمرین می‌دادند
.
تمرین امروز بازیکنان تیم فوتبال
پرسپولیس در ساعت 11 و 30 دقیقه به پایان رسید. ابراهیم توره به دلیل سرماخوردگی تنها غایب امروز سرخ‌پوشان بود.
حدود 30 نفر از هواداران پرسپولیس تمرین بازیکنان تیم‌شان را از نزدیک نظاره‌گر بودند
.
آخرین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس پیش از دیدار هفته‌ی دوم لیگ برتر مقابل تیم پاس همدان عصر فردا (جمعه) برگزار خواهد شد

+ مریم ; ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٥/۱٧
    پيام هاي ديگران ()   

آمار